ZCK Lublin – Zwycięzca Tekla BIM Awards 2022

Z radością informujemy, iż projekt realizowany przez Budimex/ Mostostal Kraków/ MTA Engineering: ZCK LUBLIN – ZINTEGROWANE CENTRUM KOMUNIKACYJNE DLA LUBELSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO wygrał w konkursie BIM Awards 2022 w kategorii projekty użyteczności publicznej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie i oddane głosy!
Czytaj więcej

Tekla BIM Awards 2022

26 maja rozpoczęło się głosowanie w ramach konkursu BIM Awards 2022 organizowanego przez firmę Construsoft. Zapraszamy do oddania głosu na projekt realizowany przez Budimex/ Mostostal Kraków/ MTA Engineering: ZCK LUBLIN – ZINTEGROWANE CENTRUM KOMUNIKACYJNE DLA LUBELSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO.
Czytaj więcej

Wizyta na placu budowy ZCK Lublin

2 marca br. projektanci MTA Engineering wraz z przedstawicielami Mostostalu Kraków wizytowali plac budowy ZCK Lublin.  Nasi inżynierowie mogli zobaczyć jak zaprojektowane przez nich  elementy konstrukcji zadaszenia, które do tej pory tworzyli i oglądali w modelu 3D stają się realną częścią dworca autobusowo  -  kolejowego.
Czytaj więcej

W Warszawie powstaje największa instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Polsce

W 2021 roku MTA Engineering we współpracy z dostawcą technologii firmą Doosan Lentjes rozpoczęła prace nad projektem konstrukcji stalowej kotłowni w rozbudowywanej w Warszawie Targówku największej i najnowocześniejszej spalarni śmieci w Polsce.
Czytaj więcej

XVIII Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych

12 października 2021 r. w Józefowie pod Warszawą odbył się XVIII Kongres Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych. Na kongresie spotkali się przedstawiciele firm produkcyjnych, montażowych i usługowych, a także reprezentanci organów państwowych oraz stowarzyszeń i organizacji branżowych. Kongres gościł również przedstawicieli ECCS (Europejskiej Konwencji Konstrukcji Stalowych). Gościem specjalnym Kongresu był profesor Leszek Balcerowicz.
Czytaj więcej

VII Konferencja Techniczna PIKS – Zegrze k. Warszawy

W dniach 7-8 września 2021 w Zegrzu koło Warszawy  odbyła się VII Konferencja Techniczna zorganizowana przez Polską Izbę Konstrukcji Stalowych (PIKS). „Case studies” Przyjęto formułę konferencji jako studium przypadku (z ang. case studies). Zaprezentowano przykłady realizacji obiektów budowlanych i zastosowań nowych technologii w branży konstrukcji stalowych. Przedstawiciele firm członkowskich i…
Czytaj więcej